Katolička osnovna škola u Požegi

kospz

Katoličku osnovnu školu u Požegi osnovao je požeški biskup uz dopuštenje i potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Svoje djelovanje Katolička osnovna škola započinje 7. rujna 2009. u centru grada, u Ulici pape Ivana Pavla II. br.6, u neposrednoj blizini Katedrale sv. Terezije Avilske i Doma pape Ivana Pavla II., te dijeli zgradu s Katoličkom gimnazijom u Požegi.

Posebnost Katoličke osnovne škole jest u tome da je u središtu odgoja katoličkih škola kršćanska antropologija, govor o čovjeku, osobi kojoj se pristupa cjelovito (onako kako ju je smislio Bog), intelektualni potencijal svakog djeteta nastoji se razvijati kroz povoljno školsko ozračje u skladu s dostojanstvom svake osobe, nastava prati redovni nastavni plan i program Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta s bitnom razlikom: produženim boravkom učenika nakon redovne nastave, manji broj učenika u razredu (do 20 učenika), omogućuje individualni pristup učiteljice svakom učeniku, potiče kreativnost učenika još od najranije dobi koja je potrebna za razvijanje osobe u maštovito, društveno, spoznajno biće kako kroz redovnu nastavu tako i kroz produženi boravak.

Katolička osnovna škola u Požegi
Ulica pape I. Pavle II. br.6, 34 000 Požega