Dom sv. Augustina

Dom Sv. Augustina u Velikoj utemeljio je biskup dr. Antun Škvorčević Dekretom broj 851/2004. od 29. lipnja 2004. kao mjesto duhovno pastoralnih susreta za svećenike, redovnike i redovnice, vjernike laike, posebno vjeroučitelje, djelatnike obiteljskog pastorala, pastorala mladih i duhovnih zvanja.

Stoljećima su se oko crkve sv. Augustina u Velikoj okupljali brojni vjernici koji su se nastojali izgrađivati pod zaštitom sv. Augustina, neumornog bogotražitelja, dubokog mislioca i pisca, osobe velikog iskustva čovjeka po uronjenosti u Božje otajstvo. U Domu sv. Augustina redovito se održavaju duhovne vježbe za svećenike, zatim susreti ministranata, vjeroučitelja, bračnih vikenda te drugih duhovnih sadržaja iz Požeške biskupije i šire.

Adresa:

Dom sv. Augustina