Dom pape Ivana Pavla II.

O drugoj obljetnici smrti pape Ivana Pavla II. i desetoj obljetnici utemeljenja Požeške biskupije biskup dr. Antun Škvorčević otvorio je na Veliki četvrtak, 5. travnja 2007. godine novosagrađeni Dom pape Ivana Pavla II. Dom je izgrađen po idejnom rješenju arhitekta Aleksandra Bašića iz Zagreba, a glavni projektant je Mladen Sremac iz tvrtke «Gitas» d.o.o. za projektiranje, građenje, nadzor i trgovinu iz Zagreba. Radove je tijekom dvije godine, od 2005. do 2007. izvodila građevinska tvrtka «Presoflex» iz Požege. U sklopu Doma nalazi se Svećenički dom, Kolegij Požeške biskupije te Središnja biskupijska kuhinja.

Svećenički dom

U Svećeničkom domu borave umirovljeni svećenici, kao i svećenici djelatni u biskupijskim središnjim ustanovama.

Ravnatelj Doma: Dražen Akmačić, tel. 034/311-588

Časne sestre

U Svećeničkom domu stanuju i djeluju Marijine sestre od čudotvorne medaljice, koje pomažu starijim i nemoćnim svećenicima te vode brigu za Dom:

S. Valerika Duvnjak

S. Lidija Đurđević

S. Mira Veselji

Tel. 034/311-582

Središnja biskupijska kuhinja

U njenom sastavu nalazi se kuhinja Svećeničkog doma, Kolegija, Katoličke osnove škole u Požegi te Caritasova kuhinja. Zbog što učinkovitijeg i jeftinijeg djelovanja objedinjene su sve naveden kuhinje u jednu.

Središnja Biskupijska kuhinja

Tel. 034/311-581

Voditeljica Kuhinje: Đurđa Matijević

Kolegij

Kolegij Požeške biskupije ustanovio je biskup dr. Antun Škvorčević 2006. godine kao svojevrsni  nastavak tradicije Požeške Kolegije koju su utemeljili isusovci (od 1731. zvane Collegium Poseganum), obnovio zagrebački biskup Aleksandar Alagović (1833-1838) i temeljem svoje zaklade u njoj osnovao Orfanotrofij za siromašnu nadarenu djecu ovog kraja, kasnije Konvikt koji ukidaju komunističke vlasti nakon drugog svjetskog rata. Kolegij, ustanovljen o devetoj godišnjici utemeljenja Požeške biskupije, počeo je radom 3. rujna 2006. godine i privremeno bio smješten u kući kraj župnog stana u Jakšiću. Na Veliki četvrtak, 5. travnja 2007. godine biskup Škvorčević blagoslovio je i otvorio Dom pape Ivana Pavla II. u kojem je Kolegij nastavio djelovati.

Kolegij Požeške biskupije

Tel. 034/311-600