Bolnica Sv. Rafael - Strmac

svetirafaelDolaskom Bolničkog reda Sv. Ivana od Boga u Hrvatsku te kupnjom bolnice na Strmcu koja je na podrčuju Požeške biskupije, nekadašnja bolnica za plućne bolesti Šumetlica obnovom i proširenjem pretvorena je u jednu od najsuvremenijih psihijatrijskih ustanova u regiji s više od stotinu bolesničkih ležajeva.
Milosrdna braća, propovijedajući četiri zavjeta: siromaštvo, čistoću, poslušnost i gostoprimstvo ovdje nastavljaju poslanje Sv. Ivana od Boga u Hrvatskoj.

Djelatnosti bolnice

• Odjel za kronične duševne bolesti – 103 ležaja u dvokrevetnim i četverokrevetnim sobama,
  • Odjel za palijativnu skrb – 40 ležaja u jednokrevetnim i dvokrevetnim sobama te intenzivnoj njezi
  • Dnevna bolnica – do 40 bolesnika u dnevnoj skrbi uz grupnu i pojedinačnu psihoterapiju te radno-okupacionu terapiju,
  • Ambulanta za psihijatriju,
  • Internistička ambulanta.

U Psihijatrijskoj bolnici Sveti Rafael Strmac prisutna je redovnička zajednica koja osigurava bolesnicama duhovnu pomoć. Redovnička zajednica, djeluje u strukturama zajedno sa suradnicima laicima s kojima dijeli karizmu i filozofiju Reda.
Mise u bolničkoj kapeli održavaju se dva puta tjedno: nedjeljom u 10,00 sati i srijedom u 17,00 sati.

Fra Kristijan Sinković, prior

Psihijatrijska bolnica Sveti Rafael Strmac
Šumetlica 87, 35 404 Cernik.
Tel.: 035/386-700
Faks: 035/386-701