Povjerenstvo za vjeroučiteljske mandate i personalna pitanja

Povjerenstvo za vjeroučiteljske mandate i personalna pitanja imenovao je biskup Antun Škvorčević dekretom od 30. lipnja 2012. godine sa zadaćom da provjerava jesu li kandidati za vjeroučitelje u školi i vjerski odgoj u predškolskim ustanovama na području Požeške biskupije u skladu s crkvenim i državnim normama po svojoj stručnosti, duhovnoj izgradnji, moralnom i eklezijalnom životu prikladni za navjestiteljsko poslanje.
Pored toga Povjerenstvo vodi brigu o rasporedu vjeroučitelja u školama i predškolskim ustanovama, prati njihov predavački rad i djelovanje u župi te rješava probleme koji mogu pri tom nastati.

Povjerenstvo ima sjedište u Katehetskom uredu Požeške biskupije, a tvore ga predstojnik Katehetskog ureda po svojoj službi, koji je ujedno voditelj Povjerenstva te još tri osobe, svećenici ili vjeroučitelji laici, stručni u pitanjima vjeroučiteljskog poslanja ili u dobrom poznavanju vjeroučitelja u školi i predškolskim ustanovama koje imenuje dijecezanski biskup.

Članovi:
Robert Mokri, voditelj
Mr. Mario Rašić, Pakrac, Donja Obrijež
Mario Sanić, Velika
Vesna Vlaović.

Povjerenstvo za vjeroučiteljske mandate i personalna pitanja
Tel. 034/290-300; faks 274-295

Povjerenstvo za liturgiju

Povjerenstvo za liturgiju utemeljio je dijecezanski biskup 31. kolovoza 2004. godine kako bi organizirano i sustavno vodilo brigu oko liturgijskog života u Požeškoj biskupiji. Zadaća mu je u povezanosti s dijecezanskim biskupom prikladnim putovima i sredstvima pomagati svećenicima i njihovim pastoralnim suradnicima da tako slave svetu liturgiju te ona uistinu bude «vrhunac prema kojem teži djelatnost Crkve i ujedno izvor iz kojeg proistječe sva njezina snaga» (SC 10), da vjernici budu dionici otajstva spasenja.

Članovi Povjerenstva (27. svibnja 2010.):

1. Nikola Legac, povjerenik;
  2. Antun Ćorković, Pleternica;
  3. Ivica Žuljević, Požega;
  4. Zdravko Ticl, voditelj lektora u Požeškoj biskupiji, Stražeman;
  5. Alen Kopunović Legetin, povjerenik za liturgijsko pjevanje i glazbu, Požega.

Povjerenstvo za liturgiju

34000  P O Ž E G A

Tel. 034/290-300; Fax 34/290-333

Povjerenstvo za ekumenizam i dijalog

Povjerenstvo za ekumenizam i dijalog Požeške biskupije osnovao je dijecezanski biskup 19. travnja 1999. godine kako bi ono u duhu Isusove velikosvećeničke molitve «Da svi budu jedno» (Iv 7,11), odredbi II. vatikanskog sabora i crkvenog učiteljstva te poticaja pape Ivana Pavla II. prigodom proslave Velikog jubileja nastojalo oko upoznavanja drugih Crkava i crkvenih zajednica te religijskih zajednica na tlu Biskupije te predlagalo mogućnosti ekumenskog i dijaloškog organiziranog rada te ga prema smjernicama mjesnog biskupa ostvarivalo.

Članovi Povjerenstva (27. svibnja 2010.)

1. Matija Juraković, Pakrac, povjerenik;
  2. Ivan Nikolić, Daruvar;
  3. Dragan Hrgić, Slatina:
  4. Perica Matanović, Nova Gradiška.

Povjerenstvo za ekumenizam i dijalog

34000  P O Ž E G A

Tel. 034/290-300; Fax 034/290-333

Povjerenstvo za bolnički pastoral

Povjerenstvo za bolnički pastoral osnovao je biskup dr. Antun Škvorčević Dekretom broj 1339/2001. od 10. studenoga 2001. godine sa zadaćom organiziranja i promicanja pastorala u bolnicama kako bi ljudi pritisnuti bolešću po služenju Crkve bili ojačani snagom Evanđelja i sakramentalnim sredstvima spasenja. Vodi brigu da u svim bolničkim centrima na području Biskupije bude organizirana duhovna skrb za bolesne, definira njezine potrebe u bolnicama, nastoji da se u njima ostvare sva prava zajamčena Ugovorom između Svete Stolice i Republike Hrvatske, koordinira pastoralni rad kapelana u bolnicama.

Povjerenik: Vlč. Dragoslav Kozić

Povjerenstvo za bolnički pastoral

Tel. 034/290-300; 250-123; faks 034/274-295

Povjerenstvo za duhovna zvanja

Povjerenstvo za pastoral duhovnih zvanja osnovao je biskup dr. Antun Škvorčević Dekretom broj 1342/2001. od 10. studenoga 2001. godine. Zadaća Povjerenstva je pronalaziti nove načine pristupa mladima kako bi im se pomoglo otkriti vrijednost i ljepotu duhovnog zvanja te potpomognuti ustrajnom molitvom brojnih vjernika u našoj Biskupiji velikodušno ga prihvate i slijede. Povjerenstvo organizira duhovne susrete ministranata, djece i mladih u Domu sv. Augustina u Velikoj, dekanatske i biskupijske susrete ministranata, vodi brigu za članove Djela za duhovna zvanja…

Povjerenik: Vlč. Marijan Pavelić

Povjerenstvo za duhovna zvanja

Tel. 034/290-300; 033/565-120; faks 034/274-295

Povjerenstvo za pastoral mladih

Povjerenstvo za pastoral mladih osnovao je biskup dr. Antun Škvorčević Dekretom broj 1670/2005. od 31. kolovoza 2005. godine. Ono u suradnji s Katehetski uredom i vjeroučiteljima organizira i ostvaruje projekte, među kojima je Biskupijski križni put mladih na četvrtu korizmenu nedjelju, rad sa studentima, Katolička malonogometna liga, sudjelovanje mladih na Nacionalnog susretu mladih, godišnji susret mladih u Požegi, edukaciji animatora za mlade i dr.

Povjerenik: Vlč. Ivan Certić

Povjerenstvo za pastoral mladih