24.09.2017.

Kongresno postajno euharistijsko slavlje u Požegi

Kongresno postajno euharistijsko slavlje u nedjelju, 24. rujna 2017. na katedralnom trgu u 10.00 sati predvodi kardinal Stanislaw Dziwisz, tajnik pape Ivana Pavla II., vjerni pratitelj i najbliži suradnik svetog utemeljitelja naše Biskupije, u zajedništvu s mjesnim biskupom, biskupima iz Hrvatske i inozemstva te brojnim svećenicima. Na kongresnom slavlju će sudjelovati predstavnici svih razina vjernika iz svake župe Požeške biskupije, predvođene svojim svećenicima. Ponajprije liturgijski službenici, ministranti, lektori i pjevači, potom članovi župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća, članovi Djela za duhovna zvanja, molitvenih zajednica, udruga i pokreta, obitelji s brojnom djecom, ovogodišnji prvopričesnici i krizmanici, učenici i djelatnici katoličkih škola, vjernici u građanskim udrugama, kulturno-umjetničkim društvima, hrvatskoj vojsci i policiji, vatrogascima i drugim javnim službama. Nakon euharistijskog slavlja uslijed će procesija s Presvetim središtem grada Požege.