23.09.2017.

Obred otvorenja Kongresa

Kako je na svetkovinu Pedesetnice u Proglasu Trećega euharistijskog kongresa Požeške biskupije najavljeno, obred otvorenja Kongresa bit će u subotu, 23. rujna 2017. u 19.00 sati ispred požeške crkve sv. Lovre. Nakon obreda otvorenja, sudionici slavlja, predvođeni mladima iz cijele naše Biskupije, u procesiji će se uputiti u Katedralu na službu večernjih hvala. Potom će mladi scensko-glazbenim programom pred Katedralom podsjetiti na dvadesetogodišnji hod Požeške biskupije. U 21.00 sat uslijedit će noćno klanjanje pred presvetim u Katedrali, na kojem će se izmjenjivati mladi iz deset dekanata naše Biskupije.