Katehetski ured

Broj 1410/1998.

Požega, 21. listopada 1998.

DEKRET O OSNUTKU KATEHETSKOG UREDA

Radi što boljeg izvođenja vjeronauka u školi i pomoći vjeroučiteljima u njihovom duhovnom i stručnom rastu, ubrzo nakon uspostave Požeške biskupije ustanovljeno je Povjerenstvo za vjeronauk.

Potrebe što sustavnijeg rada na spomenutom području zahtijevaju bolju povezanost svih djelatnika u katehezi te u tu svrhu ustanovljujem Katehetski ured Požeške biskupije, izjednačujući ga s istim uredima koji već postoje u pojedinim biskupijama u Republici Hrvatskoj.

Uz Božji blagoslov i zaštitu Presvete Bogorodice neka to bude na korist što snažnijeg evangelizacijskog djela u Požeškoj biskupiji o Velikom jubileju kršćanstva.

+ Biskup Antun Škvorčević, v.r.