Djelo za duhovna zvanja

Djelo za duhovna zvanja ustanovio je biskup msgr. dr. Antun Škvorčević Dekretom broj 1361/2004. od 24. rujna 2004., podsjećajući na Isusov nalog «Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju» (Lk 10,2) i na brojne poticaje tadašnjeg pape Ivana Pavla II. koji su upućivali na važnost duhovnih zvanja za ostvarivanje poslanja opće i naše mjesne Crkve. Biskup je prvo proglasio biskupijsku Godinu duhovnih zvanja (od Velikog četvrtka 2004. do istoga dana 2005) - vrijeme posebno ispunjeno molitvom i žrtvom s plemenitom nakanom da nam Bog daruje dovoljan broj svećenika i Bogu posvećenih osoba te za svetost onih koji već idu tim putem.

Svrha Djela je promicati u župama Požeške biskupije organizirane skupine vjernika, koji će:

svaki dan moliti barem jednu deseticu krunice, posebnu molitvu za duhovna zvanja,

dnevno prikazivati za duhovna zvanja svoja trpljenja i žrtve,

svake prve subote u mjesecu sudjelovati na svetoj misi i klanjanju i toga dana postiti,

materijalno doprinositi za sjemeništarce i bogoslove.

Djelo za duhovna zvanja broji oko tisuću članova u pedesetak župa Požeške biskupije. U Katedrali svake prve subote u 9 sati služi se sveta misa za sve članove Djela za duhovna zvanja.

Povjerenik Požeške biskupije za pastoral duhovnih zvanja ujedno je voditelj Djela za duhovna zvanja.

Adresa:

Djelo za duhovna zvanja

Trg Sv. Trojstva 18

Tel. 034/290-300; 033/565-120

Voditelj: Mladen Štivin

MOLITVA ZA DUHOVNA ZVANJA

Gospodine, Isuse Kriste, ti si rekao: «Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju». Vjerujemo da si tada mislio i na našu Požešku biskupiju. Pogledaj njezine potrebe i daruj joj dovoljan broj svetih svećenika, redovnika i redovnica, koji će vjerno i požrtvovno služiti tvome narodu i izvršiti tvoje poslanje.

Pohodi naše obitelji da budu zajednice ljubavi u kojima roditelji s radošću primaju djecu i pomažu da ona odrastu u prijateljstvu s Bogom te postanu ljudi poslušni nadahnućima Duha Svetoga.

Ohrabri mlade da vjeruju ljubavi i spoznaju veličinu života stavljenog u službu drugima po svećeničkom i redovničkom zvanju, te mnoge privedu k tebi,  jedinom Putu, Istini i Životu.

Ti si, Gospodine, naša nada,  u tebe se pouzdajemo! Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.