NOVI KANCELAR PREUZEO SLUŽBU

DSCN0139U Dvorani sv. Lovre Biskupskog doma u Požegi, u prisutnosti biskupa Antuna Škvorčevića, generalnog vikara Josipa Krpeljevića i moderatora Biskupskog ordinarijata Ivice Žuljevića, novoimenovani kancelar Biskupskog ordinarijata u Požegi, Ivan Popić preuzeo je 7. srpnja službu od dosadašnjeg kancelara Nikole Legca. Generalni vikar je pročitao Dekret o imenovanju a zatim je novi kancelar Popić sukladno crkvenim propisima položio ispovijest vjere i dao obećanje čuvanja tajne o stvarima na koje ga obvezuje služba.

Biskup je zahvalio dosadašnjem kancelaru, i čestitao novom kazavši, kako će mu iskustvo koje već ima u radu Biskupskog ordinarijata, stručnost i crkvenost koju je produbio studijem u Rimu pomoći da uspješno služi Požeškoj mjesnoj Crkvi u njezinoj središnjoj kancelariji o 20. obljetnici njezina postojanja. Kako prijašnjem, tako novom kancelaru biskup je poželio Božji blagoslov u službi.