RADNI SASTANAK POVJERENIKA ZA ORGANIZACIJU EUHARISTIJSKOG KONGRESA U POŽEGI

sastanakU Dvorani sv. Lovre Biskupskog ordinarijata u Požegi, 6. srpnja održan je radni sastanak povjerenika Požeške biskupije u pripravi za Treći biskupijski euharistijski kongres o 20. obljetnici Požeške biskupije, koji će se slaviti 24. rujna ove godine. Na početku rada nazočne je pozdravio biskup Antun Škvorčević koji je ujedno i predsjedao sastankom. Nazočni su bili povjerenici za određena pastoralna područja i nositelji određenih zadaća u organizaciji Kongresa: Ivica Žuljević, Robert Mokri, Ivan Popić, Mario Večerić, Mladen Štivin, Dragan Hrgić, Ivan Certić i Marijan Pavelić.

Biskup je prisutnima predstavio detaljno izrađen program slavlja uoči i na sam dan Kongresa te ih potaknuo na razgovor o njegovoj konkretizaciji. Nazočni su predstavili biskupu ono što su u djelokrugu svojih zadaća do sada nastojali učiniti te definirali daljnje obveze i zaduženja. Robert Mokri, predstojnik Katehetskog ureda i voditelj Pastoralnog centra u Požegi glavni je koordinator u pripravi za Kongres, Ivica Žuljević u suradnji s Ivanom Popićem vodi brigu o kongresnom slavlju na liturgijskoj razini, Mario Večerić za liturgijsko pjevanje, Mladen Štivin i Dragan Hrgić za liturgijsko ruho i druge popratne kongresne pojedinosti. Antun Ćorković je zadužen za tehnička pitanja uređenja prostora na kojem će se odvijati kongresno slavlje, Želimir Žuljević za smještaj posebnih uzvanika, Željko Volarić vodi brigu za prijam hodočasnika i parkirni prostor, organiziranje programa mladih u predvečerje Kongresa povjereno je Ivanu Certiću u suradnji s Krunoslavom Siroglavićem, župnim vikarom u Katedrali i mladima koji svake subote organiziraju klanjanje u Stolnoj crkvi, te s Krunoslavom Jurakovićem, župnim vikarom u Novskoj i Rokom Ivanovićem, župnim vikarom u Novoj Gradiški. Oni će se pobrinuti za smještaj mladih u obiteljima Požege i okolice nakon noćnog klanjanja u Katedrali. Za povijesni scensko-glazbeni program u predvečerje Kongresa brigu vodi Ivica Bedeničić, ravnatelj Katoličke gimnazije u Požegi sa suradnicima. Marijan Pavelić zadužen je za medijsku pratnju Kongres i odnos s javnošću.
Na kraju iscrpnog rada biskup Antun je zahvalio nazočnima za strpljivost i suradnju u povjerenim im zaduženjima.