POŽEŠKI MLADOMISNICI PRIMILI DEKRETE SVOJE PRVE SVEĆENIČKE SLUŽBE

DSCN0054U požeškom Biskupskom domu biskup Antun Škvorčević primio je ovogodišnje mladomisnike, Ivana Ereiza iz Župe Uznesenja BDM u Novoj Bukovici i Tomislava Sanića iz Župe sv. Antuna Padovanskog u Daruvaru i uručio im dekrete njihove prve svećeničke službe. Ivan Eereiz imenovan je za službu župnog vikara u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi a Tomislav Sanić za službu župnog vikara u Župi sv. Nikole Biskupa u Pleternici. Biskup im je kazao da raspoloženje koje nose u srcu kao mladomisnici sačuvaju cijeloga života te u skladu s njime djeluju među vjernicima koji su im povjereni, imajući uvijek na umu kako je svaki čovjek, u bilo kojim životnim okolnostima vrijedan njihove svećeničke pozornosti, požrtvovnosti i ljubavi, kao što je vrijedan Isusu Kristu koji je za njih umro. Još im je dodao da ne budu ljudi koji se bave negativnostima jer će postati zarobljenicima zla, nego da unesu u Prezbiterij Požeške biskupije o njegovoj 20. obljetnici duh poštovanja i suradnje. Poželio je da ih u svećeničkom poslanju prati Božji blagoslov.