SASTANAK POVJERENSTVA ZA VJEROUČITELJSKE MANDATE I PERSONALNA PITANJA

IMG 0082U ponedjeljak, 3. srpnja, u Dvorani sv. Lovre Biskupskog ordinarijata u Požegi održan je sastanak Povjerenstva za vjeroučiteljske mandate i personalna pitanja. Zadaća Povjerenstva je da provjerava jesu li kandidati za vjeroučitelje u školi i vjerski odgoj u predškolskim ustanovama na području Požeške biskupije u skladu s crkvenim i državnim normama po svojoj stručnosti, duhovnoj izgradnji, moralnom i eklezijalnom životu prikladni za navjestiteljsko poslanje. Pored toga Povjerenstvo vodi brigu o rasporedu vjeroučitelja u školama i predškolskim ustanovama, prati njihov predavački rad i djelovanje u župi te rješava probleme koji mogu pri tom nastati.

Povjerenstvo u sastavu: Robert Mokri, predstojnik Katehetskog ureda, msgr. Josip Krpeljević, generalni vikar, Ivica Lalić, vjeroučitelj i Patricija Brdar, suradnica u Katehetskom uredu, raspravljalo je o pristiglim zamolbama za posao, radnim mjestima i o problemskim situacijama vjeroučitelja, a nastavak sjednice dogovoren je za mjesec kolovoz prije početka nove školske godine.