MOLITVENO BDIJENJE U POŽEŠKOJ CRKVI SV. LOVRE U PREDVEČERJE SVEĆENIČKOG REĐENJA

bdijenjeU predvečerje svećeničkog ređenja, 23. lipnja u crkvi sv. Lovre u Požegi održano je molitveno bdijenje u požeškoj Katedrali. Budući da se toga dana slavila svetkovina Presvetog Srca Isusova, okupljeni vjernici iz požeških župa, među kojima su bili članove molitvene zajednice »S Marijom za Život« molili su za papu Franju, biskupa Antuna i svećenike Požeške biskupije, a osobito za nazočnu dvojicu ređenika - Ivana Ereiza, iz Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije, Nova Bukovica, i Tomislava Sanića, iz Župe sv. Antuna Padovanskog, Daruvar. Bdijenje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom pjesmom su animirali mladi iz katedralne Župe sv. Terezije Avilske u Požegi, predvođeni župnim vikarom Krunoslavom Siroglavićem.

Sudionici bdijenja su tijekom molitveno-meditativnog programa razmatrali veličinu i smisao dara svećeništva, osobito u suvremenom svijetu. Nakon uvodne molitve i otpjevanog himna Duhu Svetom, pročitan je ulomak iz Druge poslanice apostola Pavla Timoteju (2 Tim 3, 1-17). Ređenici Ereiz i Sanić potom su predvodili meditacije inspirirane tekstovima iz obreda svećeničkog ređenja i na taj način razmatrali o svom svećeničkom poslanju. Mladi katedralne župe su predvodili molitvu vjernika. Bdijenje je završilo sveopćom molitvom za svećenike, pjevanjem biskupijskog gesla »Krist danas i uvijeke, naša nada, aleluja!« i blagoslovom s Presvetim Oltarskim Sakramentom.