BISKUP PRIMIO KRAGUJEVAČKOG EPISKOPA DAVIDA

31-5-2017 3U Biskupskom domu u Požegi, biskup Antun Škvorčević primio je 31. svibnja kragujevačkog episkopa Davida u pratnji slavonskog episkopa Jovana. Izmijenili su mišljenja i poglede na različita pitanja života dviju Crkava u Hrvatskoj i šire, te na zbivanja u svijetu, kojima Crkve trebaju posvetiti pozornost. Složili su se oko važnosti međusobnog poštovanja i uvažavanja te nastojanja oko mira i razumijevanja u Hrvatskoj, Srbiji, Bosni i Hercegovini te drugim dijelovima našega susjedstva.

31-5-2017 2Razgovarali su i o određenim projektima, napose na području kulture te očuvanja sakralne baštine na našim prostorima. Susret je protekao u razumijevanju i međusobnom uvažavanju.