BISKUP UPUTIO SAŽALNICU PRIGODOM SMRTI EPISKOPA LUKIJANA

Prigodom smrti osječko-poljskog i baranjskog episkopa Lukijana Vladulova, požeški biskup Antun Škvorčević uputio je protojereju-Stavroforu Milovanu Vlaoviću, arhijerejskom zamjeniku i sekretaru Eparhije osječko-poljske i baranjske sljedeću sažalnicu:
„Primio sam tužnu vijest da je Njegova Preosvećenost, gospodin Lukijan Vladulov, episkop osječko-poljski i baranjski preminuo 24. svibnja 2017. u osječkoj bolnici. Želio bih posvjedočiti Vama, svećenstvu, monaštvu i svim vjernicima Eparhije osječko-poljske i baranjske svoje duboko kršćansko suosjećanje.

Od utemeljenja Požeške biskupije 1997. godine, preminuli osječko-poljski i baranjski episkop Lukijan na različite načine trajno mi je svjedočio svoju ljudsku blizinu i nastojao oko naše povezanosti kao pastira dviju Crkava. Sa zahvalnošću za to plemenito djelo, molim milosrdnog Oca da mu oprosti sve zemaljske slabosti i grijehe te ga primi u slavu neraspadljivosti svoga uskrslog Sina.“