18. svibnja 2017.

četvrtak
Dj 15, 7-21; Ps 96 (95); Iv 15, 9-11
Ljubav prema drugima u Isusovu prijateljstvu

»Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio« (12.r.). Ova perikopa slijedi nakon prispodobe o trsu i lozama (Iv 15, 1-8) i ističe neophodnost Isusova posredništva u svakoj pravoj bratskoj ljubavi. Naime, jedino je Isus Krist ljubio ljude, jer je ostao potpuno u ljubavi Oca (10. r.), koji je izvor svake prave ljubavi. Da bismo i mi ljubili moramo najprije biti ljubljeni od Isusa Krista, postati njegovim prijateljima (15. r.) i po njemu postati djecom Božjom. U tom slučaju Isusova će radost biti i naša radost (11. r.), i naša će molitva dosita biti uslišana (16. r.).