16. svibnja 2017.

utorak
Dj 14, 19-28; Ps 145 (144); Iv 14, 27-31a
Ljubav Uskrsloga

Vjernost novoj zapovijedi, Isusova ljubav, prebivanje Božje u nam, sve je to međusobno povezano (23. r.). No prava Isusova ljubav postaje stvarnost tek nakon njegove smrti, jer tada ga se vjerom može susresti onakvim kakav on jest (28.-29.r.): Sin Očev. To je evanđelistu Ivanu osobito draga misao: onima koji vjeruju Isus se jasnije objavljuje po svojoj nazočnosti kao Uskrsnuli nego po svojoj tjelesnoj nazočnosti prije smrti. Takva vjera po djelovanju Duha Svetoga omogućuje potpuni pristup k istini (26. r.); ona također omogućuje razumijeti kakav to mir Isus daruje (27. r.).