MOLITVA TREĆEGA EUHARISTIJSKOG KONGRESA POŽEŠKE BISKUPIJE

Gospodine, Isuse Kriste! Zahvaljujemo ti što si nas prije dvadeset godina, odlukom sv. Ivana Pavla II., utemeljitelja Požeške biskupije, započeo okupljati u zajedništvo naše mjesne Crkve. U njoj nas, po euharistijskom otajstvu, ispunjaš snagom svoje pobjede nad zlom i smrću, obdaruješ nadom.

Molimo te, da po žrtvi svoje ljubavi koju obnavljaš za nas u svakoj svetoj misi, udijeliš našim supružnicima vjernost u braku, otvoriš djeci i mladima srce za veličinu i smisao ljudskoga života u skladu s tvojim projektom ljubavi, potakneš neke od njih da te slijede na svećeničkom ili redovničkom putu, a sve nas osposobiš za suosjećajnu blizinu prema bolesnima, siromašnima, starima i osamljenima.
Daj da nam Treći biskupijski euharistijski kongres uveća radost i ponos što pripadamo jednoj, svetoj, katoličkoj i apostolskoj Crkvi u našoj Požeškoj biskupiji. Usliši nas ti, koji kao pobjednik nad grijehom i smrću živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.

POKLIK: Krist danas i uvijeke, naša nada, aleluja!