Biskupijski križni put mladih

Križni putOvogodišnji XIX. biskupijski križni put mladih Požeške biskupije održat će se 25. i 26. ožujka na relaciji Ruševo – Kutjevo – Požega. Dužina puta ukupno iznosi 46 kilometra.

Program križnoga puta započinje okupljanjem u subotu 25. ožujka u 8.00 sati u crkvi Uzašašća Isusovog u Ruševu. Polazak autobusa za Katoličku gimnaziju je u 7.00 sati sa autobusnog kolodvora u Požegi. Završetak prvog dana križnog puta je u Kutjevu s prigodnim programom i noćenjem u osnovnoj školi. U nedjelju 26. ožujka u 8,00 sati iz Kutjeva se kreće prema katedrali u Požegi gdje će biti završetak sa svečanom svetom misom u 18.00 sati.

Svi sudionici koji su oba dana na križnom putu obvezni su ponijeti vreću za spavanje i podmetač jer se noći u skromnim uvjetima u školskoj sportskoj dvorani. Stvari treba nositi u ruksaku jer će nošenje prtljage u rukama stvarati poteškoće u hodu. Treba ponijeti hrane za dva dana, zaštitu od kiše, rezervnu odjeću, više pari čarapa, dobre cipele za hod i papuče za ulazak u školske prostorije. Zabranjena su alkoholna pića i elektronske naprave kojima se sluša glazba. Križni put se ne odgađa zbog lošeg vremena!

Svetkovina sv. Lovre u Požegi

U predvečerje svetkovine sv. Lovre, zaštitnika Požeške biskupije i Biskupijskog caritasa u nedjelju, 9. kolovoza u 19,30 sati u crkvi sv. Lovre u Požegi održati će se bdijenje, koje započinje službom Večernjih hvala pod predsjedanjem dijecezanskog biskupa i koje će se nastaviti euharistijskim klanjanjem a predvodit će ga caritasovi volonteri grada Požege. Na molitvu su pozvani i svećenici grada Požege.

Na svetkovinu sv. Lovre, u ponedjeljak, 10. kolovoza pokraj crkve sv. Lovre, u dvorištu Biskupskog doma u 10.00 sati, euharistijsko slavlje predvodit će kotorski biskup msgr. Ilija Janjić u zajedništvu s našim biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem, članovima Stolnog kaptola, svećenicima grada Požege i drugima. Na slavlje su pozvani caritasovi volonteri iz cijele Biskupije kao i svi stipendisti koji su prošle godine primali stipendiju od Zaklade Požeške biskupije za siromašne učenike i studente.

Nakon euharistijskog slavlja u Dvorani sv. Terezije Avilske bit će organiziran kratki program za svećenike, bogoslove, aspirante, caritasove volontere i stipendijante.